WATCHES

Rado’ dan Doğadan İlham Alan Bir Model: True Thinline

True Thinline koleksiyonuna bahçelerden esinlenerek yarattığı bir model ekleyen Rado, sanki bize “haydi dışarı çıkın!” diyor.

Rado, genellikle kullandığı avangart malzemeler ile biliniyor ancak bu sefer bahçelerden esinlenerek bir model geliştirmiş. Geçen yıl True Thinline koleksiyonuna eklediği dört yeni modelin başarısından sonra, Rado bu defa da çarpıcı güzellikteki yeşil saatini organik ve doğa detaylarıyla sunuyor. Tonsürton yeşillerden oluşan kadranı bir yaprağın dokusunu anımsatıyor. Altın renge bürünmüş akrep ve yelkovanı ise sanki hiç çaba göstermeden hareket edermiş gibi bir hava veriyor. Parlak yeşil seramik kullanılarak tasarlanan saat bilekte çok göze çarpmadan, nazikçe ama şıklığını koruyarak duruyor.

Gittikçe dijitalleşen ve mekanikleşen dünyamızda, doğaya yakınlaşmanın yolunu arar olduk. Bu eğilim Rado’ya doğa ve tasarımı birleştirmeye çalışan İtalyan bahçeleri tasarım organizasyonu Grandi Giardini İtaliani ile işbirliği yapma fikrini vermiş. İşte yeni True Thinline kabaca böyle ortaya çıkıyor.

Sadece 5 mm kalınlığındaki bu minimal saat, Rado’nun imzası haline gelmiş seramik saatlerin sunduğu performansı ve teknolojiyi sunuyor. Hafif ve hipoalerjenik olmasının yanı sıra, bu seramik çizilmezliği ile de biliniyor. Doğa’dan ilham alan True Thinline modeli size bir ömür boyu, hatta gelecek jenerasyonlarınıza bile eşlik edecek sağlam ama zarif bir saat.

 

 

Tags: Rado True Thinline, Grandi Giardini Italiani, Saat, yeşil, Doğa, Seramik

  • Paylaş:

AYNI KATEGORİDEKİ YAZILAR