WATCHES

Omega’dan Olimpiyat Oyunları Serisi Saatler

Birisi beş renkli halkayı saatlere uyarlayacaksa eğer 1932’den beri Olimpiyat Oyunları’nın resmi zaman tutucusundan başka kim düşünülebilir ?

Omega’nın Seamaster Olimpiyat Oyunları serisi siyah, sarı, yeşil, mavi ve kırmızı renklerde tasarlanan beş modelden oluşuyor. Her bir saat, meşhur Olimpiyat Oyunları halkalarının farklı renklerini temsil ediyor. Canlı renk tasarımlarına ve eğlenceli bir ruha sahip olan koleksiyon ayrıca markanın zaman tutma geçmişinden gelen çeşitli OMEGA kronometrelerinden, özellikle de 1976’da Montreal ve Innsbruck’taki etkinliklerde kullanılan kronometrelerden esinlendi. 

Bu tasarım, her bir saatin bir bakışta okunabilecek şekilde tasarlanan, kubbeli siyah-beyaz kadranında rahatça görülebilir. Kadranın beyaz dış halkası üzerinde yer alan ve kolaylıkla okunabilen dakika yolu ile keskin bir kontrast oluşturan siyah fonu üzerinde öne çıkan sportif ibreleri ve kalın saat göstergeleri diğer ayrıntılar olarak dikkat çekiyor.

Saatin atletik ruhunu vurgulanmak amacıyla ayrıca, 20’şer saniyelik zamanlama aralıklarına sahip renkli bir nabız ölçer de eklendi. Bu özellik sayesinde saatin kullanıcısı bir dakikadaki nabız atışlarını da kolaylıkla hesaplayabiliyor.

Kasa arka kapağı üzerinde Omega’nın Los Angeles 1932’den, Los Angeles 2028’e uzanan Olimpiyat Oyunları yolculuğuna dair bilinen tüm ev sahibi şehirleri ve tarihleri gösteren eloksallı alüminyum bir halka yer alıyor. Bu etkileyici liste, bunca yıl içerisinde Omega’nın olimpiyatlarda adını nasıl inşa ettiğini tam olarak ortaya koyuyor.

 

Yazı: Kemal Can

 

Tags: Omega, Olimpiyat Oyunları, Saat, Seamaster, Los Angeles

  • Paylaş:

AYNI KATEGORİDEKİ YAZILAR