WATCHES

Bir Erkeğin En Önemli İki Aksesuarı: Saat ve Ayakkabı

Berluti ve Hublot limitli üretilecek iki yeni saat modeli için güçlerini birleştirdi. 

Berluti, 1895 yılından beri dört kuşaktır markanın simgesi olan Venezia derisinden ürettiği ayakkabıları stilinden ve rahatından ödün vermeyen erkekler için üretiyor. Buna son yıllarda hazır giyim ve diğer erkek dünyasına yönelik aksesuarları da ekleyen firmanın üretiminde artistik zanaat önemli bir yer teşkil ediyor. Zamanla derilerinin aldığı patina sebebiyle Berluti bugün hak ettiği şanını koruyor desek yeridir. Yıllandıkça güzelleşen derilerden yaptıkları ürünlere saat kayışlarını da eklese harika olur diye düşünenlerin sayısı hiç de az değildi. Hublot ile yaptığı işbirliği belki de bu yüzden oldukça önemli. 

Hublot ise 30 yıldır avangart saatçiliğin sayılı isimlerinden. İkonik tasarımlar ve  araştırmalar sonucunda elde edilen teknolojik malzemelerle yapılmış saatler, firmanın hep öncü ürünler tasarlayarak rakiplerinden ayrılma düsturunun bir sonucu. 

Classic Fusion Tourbillon Berluti Scritto King Gold ve Classic Fusion Tourbillon Scritto All Black bu işbirliğinden doğan iki yeni Hublot saat modelinin isimleri. 45 mm kasa çapına sahip saatlerin ünlü Scritto motifi dekorlu deri kadranları Berluti’nin imzasını taşıyor. Saat 6 yönünde yer alan açıklık, tamamen Hublot Atölyesi’nin mühendisleri ve saat ustaları tarafından geliştirilip üretilen tourbillon mekanizmasının büyüsünü gün yüzüne çıkarıyor. El yapımı kayışı olan bu iki saat, tamamı Berluti polisajlı özel üretim kasaya sahip. Her bir modelden 20 adet örnek üretilecek.

Yazan: Kemal Can

 

Tags: Hublot, Berluti, Venezia derisi, Patina, Saat, Aksesuar, Ayakkabı, Deri

  • Paylaş:

AYNI KATEGORİDEKİ YAZILAR