TOYS 4 BOYS

Safariye Gidiyorsunuz Ama Dürbününüz Var Mı ?

Safariye ilk kez gidiyorsanız gediklilerin nasihatlerini dinlemişsinizdir. En elzem ihtiyacınız, dürbün !

Safariye giderken yapılacaklar ve alınacaklar ancak o gün gelip çattığında bitiyor. İlk kez gidecekseniz bunu aklınızdan çıkarmayın. Ancak alışveriş listenizin en tepesinde dürbün yoksa alışverişe de başlamayın. Doğal bir ortamı doğallığını bozmadan, uzaktan izleyeceksiniz ve yanınızda muhakkak ki uzağı yakınlaştıran bir şey olmalı değil mi? Dürbünler bu iş için biçilmiş kaftan. Ama hangisi ?

Dünyanın en iyilerinden olan fotoğraf makineleriyle tanınan Leica’nın bu alandaki iddiası aynı zmaanda onların tasarımından da ileri geliyor. Kimsenin buna sözü yok. Ama Leica sadece fotoğraf makinesi değil şık tasarımlı ve teknolojili dürbünler de yapıyor. Bu dürbünlerin en hafif malzemelerden biri olan alüminyumdan üretilen Ultravid modelleri ve özellikle HD-PLUS lensli olanları safari için en hafif ve en şık arkadaşınız olabilir. Üstelik safari için özel üretilmiş bir de modeli var: Leica Ultravid ‘Edition Safari’ 2017.

Limitli üretim bu model, Ultravid HD-PLUS ailesinin dört farklı üyesinin her birinden 100 adet örnekle üretimi sınırlandırılmış özel bir edisyon. Bunu taçlandırmak için de Fransız el yapımı deri ürünler ustası Aneas ile anlaşılmış. Aneas kanvas ve deri detayları olan dürbün çantaları ile bu koyu yeşil dürbünlere uyumlu kahverengi deriden boyun askılarını yapmış. Renkleriyle de doğal olarak kamufle olacaksınız anlayacağınız.

Yazı: Kemal Can

 

Tags: Dürbün, Safari, Leica,

  • Paylaş:

AYNI KATEGORİDEKİ YAZILAR