TOYS 4 BOYS

Elektrikli Otomobil Almak için Bahaneniz Karşınızda

Elektrikli otomobil almamak için “uzun mesafe kat edemiyorlar” diye bir bahaneye sığınıyorsanız, yavaşça sığındığınız yerden çıkın. 

Elektrikli otomobillerin uzun mesafeleri de gayet rahat şekilde aldığını bilmeyenlerdenseniz size öncelikle gelişmiş batarya teknolojilerinden bahsetmek sonra da Jaguar I-PACE nasıl 500 km menzile sahip oluyor anlatmak isterdik ancak uzun iş. Elektrikli otomobillerden uzak duran birçok insanın aslında sizin gibi (veya siz tamamen bu işin dışındasınız) düşündüğü bir gerçek. Belki bu belli bir süre öncesine kadar geçerliydi ancak şimdiki elektrikli otomobiller çok daha üstün performansa sahip ve bu gittikçe daha iyiye evriliyor. Örneğin yenilikçi şehir otomobili BMW i3 sıfırdan 100 km’ye 7,3 saniyede hızlanıyor ve menzili 200 km. bu kadar minik bir otomobilden böyle bir performans bekler misiniz? Artık bekleyebilirsiniz.

Tabii ki bazılarımız yine de elektrikli otomobilimle neden İstanbul’dan çıkıp Kars’a dek gidemiyorum diyecektir. Onlar da benzin istasyonları kadar sık şarj üniteleri inşa edilmesini veya tasarımcı Inyeop Baek tarafından tasarlanan bu çok mantıklı, akıllıca ve şipşak çözümün gerçeğe dönüşmesini bekleyecekler. Nedir bu çözüm: Volt Drone. Konsept basitçe şöyle, cep telefonunuzdaki bir uygulama aracınızın elektriği kesilmeden (!) sizin bir tane drone enerji ikmaline ihtiyacınız olduğunu bildirmenizi sağlıyor. Ve bir drone yetişip aracınızı şarj ediyor. Bu kadar basit. Ancak yine de siz elektrikli otomobilinizle daha makul mesafeler kat edip kısacık molalarla da Kars’a varabilirsiniz. Tercih sizin.

 

Yazı: Kemal Can

 

Tags: Volt Drone, Teknoloji, Elektrikli Otomobil, BMW i3, Jaguar I-PACE,

  • Paylaş:

AYNI KATEGORİDEKİ YAZILAR