PASSPORT

Şehir Ayağınıza Gelsin

Tokyo’nun kalbinde, sokak kültürünün nabzının attığı Şibuya’da yer alan Trunk Hotel kapılarını yerel sanatçılara ve sosyal etkinliklere açarak eğlenceyi ayağınıza getiriyor. 

Bir şehri ‘turist olarak görmeyi seçebilirsiniz. Tarihi ve doğal güzellikler, müzeler, otantik pazarlar vs. Onu da kendine göre bir keyfi var. Ama bir şehri gerçekten ‘deneyimlemek’ için günlük hayatın ve o hayatın dinamiklerini oluşturan insanların arasına karışmanız gerek ve bu aslında pek de kolay değil. Dolayısıyla, ilk kez gittiğiniz ya da yabancısı olduğunuz bir yerde ister istemez biraz ‘turist’ kalmaya mahkumsunuz.  

Trunk Hotel Tokyo’nun kalbinde, sokak kültürünün nabzının attığı Şibuya’da ve Harujuku’ya yürüme mesafesinde, sadece yaya trafiğine açık sessiz bir sokakta konumlanmış. Bu lokasyon sizin Tokyo’nun canlı kültürel hayatına ‘turist kalmanızı’ engellemek için özenle seçilmiş. Aynı zamanda kapılarını yerel sanatçılara, müzisyenlere, el sanatları yapan gençlere ve çok çeşitli etkinliklere açarak hem sosyal yaşantıyı hem de eğlenceyi ayağınıza getiriyor.

İki adet dört katlı binaya yayılmış 15 misafir süiti, sosyal etkinliklere açık bir lounge, iki restoran ve Mount Fuji Architects tarafından tasarlanan bir pop-up sergi alanı da bulunan otel şimdiden şehrin gözde buluşma noktalarından biri haline gelmiş durumda. Otel etkileşimi artırmak için marka işbirlikleri, Trunk Music adı verilen dizi performanslar, sergiler, çalışma atölyeleri düzenliyor. Ayrıca Japon mutfağına giriş yapacağınız mutfak atölyeleri, yerel halktan insanların evlerinde misafirlik deneyimi, canlı sumo güreşi şovları ve güreşçilerle akşam yemeği ve Tsukiji balık pazarı turu gibi farklı etkinlikler de var.

Jamo Associates tarafından tasarlanan misafir süitleri tek kişilik odalardan kendi balkonu ve mutfağı olan süitlere kadar farklılık gösteriyor. Hepsinin ortak noktası ise aydınlık, ferah ve sade olmaları. Otel en çok bu odalardaki mini-bar hizmetiyle gurur duyuyor. Kurutulmuş meyveler, organik, yerel üretim atıştırmalıklar ve sağlıklı seçenekler sunan mini-bar hizmeti birçok ödül de kazanmış. Dekorasyonda eski tekne yelkenlerinden yapılma dev yastıklar gibi geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılıyor. Personel önlükleri de elde kalmış denim kumaştan üretilmiş. 

Otelin iki restoranı var. Daha geleneksel vurgulu Kushi’de Tokyo’nun Şibuya bölgesiyle özdeşleştirilen şişte ızgara geleneğinin en lezzetli örneklerini tatmak ve Japon usulü ayakta yemek geleneğini deneyimlemek mümkün. Restoranın başında Şibuya et kültürünün tanınmış figürlerinden, köklü işletmeci Yakiniku Yuji var. Bir bistro havası taşıyan Trunk Kitchen ise Japon ve dünya mutfaklarından sağlıklı, organik ve çevreye duyarlı malzemelerle hazırlanmış, lezzetli bir mönü sunuyor. 

 

Derleyen: Deniz Güneş

 

Tags: Hotel, Trunk Hotel, Şibuya, Harujuku, Tokyo, Design Hotels, Şehir Hayatı

  • Paylaş:

AYNI KATEGORİDEKİ YAZILAR