PASSPORT

Modüler Mimari Şaheseri Tetra Hotel

Konaklama deneyimini dilediğiniz noktaya taşıyabileceğiniz geleceğin dünyasına hoşgeldiniz. 

Tetra Shed, isimli modüler inşa sistemi, kişiselleştirilebilir küçük üniteleriyle çeşitli ödüller kazanmıştı. Özellikle son kullanıcının arzusuna göre şekillenebilir ve sürdürülebilir olması ona bu ödülleri getirdi. Ev, ofis, depo, café, butik, vesaire… Aklınıza ne geliyorsa ona dönüşebilecek potansiyele sahip Tetra Shed’e yakından bakmak için videoyu izleyebilirsiniz:

Daha yaratıcı bir şeye bakmak isterseniz eğer sizi birçok Tetra Shed bir araya getirilerek oluşturulmuş Tetra Hotel ile tanıştıralım. Gelecekteki seyahat ve konaklama deneyimlerini altüst etmesi muhtemel yaşam alanı konsepti.

Üçgenler prizması şeklindeki modüler parçalardan oluşan bu otel ve yaşam alanı konseptindeki her bir parça ayrı ve aynı zamanda da bağlı yaşam alanları yaratıyor. Ofisler, yaşam alanları, uyku bölümleri ve diğerleri tavandan açık bu dikey prizmaların içerisinde yer alacak. Bu sayede gün ışığından faydalanırken yaratıcı kat planlarına izin vermeleri de mümkün kılınacak. Şimdilik gerçekten böyle bir yapının inşa edileceğine dair plan yok. Kesin olan bunun uygulanabilir olması durumunda seyahat ve konaklama deneyimine yeni ve çığır açıcı bir bakış getireceği.

Yazan: Kemal Can

 

Tags: Deneyim, Mimari, Seyahat, Studio X, tasarım, Tetra Hotel, Tetra Shed

  • Paylaş:

AYNI KATEGORİDEKİ YAZILAR