PASSPORT

Alternatif Festivallerin En İyileri 

Popüler ve artık sıradanlaşmış müzik festivallerinden sıkıldınız biliyoruz. O yüzden şimdi size özel hazırladığımız minik alternatif festivaller listemize bakın ve tarihlerini ajandanıza not alın.

Festivallere gitmek için hiçbir zaman yaşlı değilsiniz bunu unutmayın. Ve bu cümle aklınızdayken önümüzdeki dönemde dünyanın başka bir yerinde sadece müzik dinlemek, eğlenmek ve uzaklaşmak için bir festivale gidin. Hatta zamanınız varsa belki birkaç tanesine birden gidebilirsiniz. Çünkü bazen ‘gitmek’ bile en yalın haliyle dinlendirici bir eylem değil mi ?

Mad Cool Festival
Madrid, İspanya

Ne Zaman ? 12-14 Temmuz

Neden Gidilir ? Avrupa’nın en büyük müzik festivallerinden birisi ve İspanya’da olması sebebiyle eğlenmeniz garanti. Tam yedi ayrı sahneden birisinde muhakkak sizin için birileri çalıyor olacak. Tek kötü yanı Madrid yazın çok sıcak oluyor ancak unutmayın ki Madrid’den İspanya’nın harika plajları olan her yerine dilediğinizde gitmeniz mümkün.

Kimleri Dinlersiniz ? Tame Impala, Depeche Mode, MGMT, Sampha, Alice in Chains, Jack White, Japandroids, Underworld

Haven Festival
Kopenhag, Danimarka

Ne Zaman? 10-11 Ağustos

Neden Gidlir? Haven bir ada ve normalde sadece 6 kişi yaşıyor. Buraya bir dolu insan çadırlarıyla hem müzik hem de değişik mutfakları deneyimlemeye geliyor. Harika içkiler ve yemekler garanti. Üstelik alışagelmiş sıkıcı festivallerden değil. Denemeye ve deneyimlemeye değer.

Kimleri Dinlersiniz? Unknown Mortal Orchestra, Brockhampton, Kevin Morby, Kamasi Washington, Big Thief, Arcade Fire

Meltdown Festival
Londra, İngiltere

Ne Zaman? 15-24 Haziran

Neden Gidilir? İcra ettiği müziğiyle kendine hayran bıraktığı kitlenin mensubu olduğunuz bir sanatçı düşünün. Ve onun sizin için bir müzik festivalinde çalacak herkesi özellikle seçtiğini… Bu yıl 25. Kez Southbank Centre’da yapılacak olan Meltdown böyle bir festival ve The Cure grubunun solisti Robert Smith, 10 gün sürecek festivalin line up’ını sizin için özenle seçmiş. Üstelik 25. Yıl özel bir kutlama yılı ve sürprizler beklemelisiniz.

Kimleri Dinlersiniz? Nine Inch Nails, The Psychedelic Furs, Placebo, My Bloody Valentine, Mogwai, The Notwist

Festival of Disruption
Brooklyn, ABD

Ne Zaman? 19-20 Mayıs

Neden Gidilir? Çünkü bu festivalin küratörü David Lynch. Los Angeles’ta iki yıl yaptığı festivalini bu yıl Brooklyn’e taşıyor ve muhakkak ki kendi seçtiği grupların müziğği eşliğinde sergiler de gezilebiliyor. Lynch’in yanında fotoğrafçı William Eggleston da işlerini görebileceğiniz isimlerden.

Kimleri Dinlersiniz ve Neler Yaparsınız? Angel Olsen, Flying Lotus, Jim James of My Morning Jacket dinleyecekleriniz; aktris Isabella Rossellini ile Blue Velvet film gösterimi ve Brian Eno’nun Reflection’ı eşliğinde meditasyon deneyimleri yapabilecekleriniz arasında.

 

Tags: Festival of Disruption, Meltdown Festival, Haven Festival, Mad Cool Festival

  • Paylaş:

AYNI KATEGORİDEKİ YAZILAR