K-NEWS

Şampiyondan Yıl dönümü Sürprizi

BMW uluslararası açık golf turnuvası’nın 30 yıllık geçmişindeki tek Alman şampiyon Martin Kaymer, memleketi Rhineland’da tekrar şansını deneyecek. Tarihi zaferinin üzerinden on yıl geçtikten sonra Kaymer ikinci bir zaferle yeni bir yıldönümüne damgasını vurmayı amaçlıyor.

20-24 Haziran 2018 tarihleri arasında 30. kez düzenlenecek BMW Uluslararası Açık Golf Turnuvası bugüne kadar birçok etkileyici hikâye yarattı. Bunların en duygusal ve heyecan vericilerinden biri de 2008 yılında, Martin Kaymer’in turnuvanın 20. yılındaki zaferiydi. O zamanlar başarılı kariyerine henüz başlamış olan Kaymer, bu önemli turnuvanın en genç ve tek Alman şampiyonu oldu.

“BMW Uluslararası Açık Turnuvası’nın kalbimde özel bir yeri var. 2008 yılında kazandığımda, bu benim Avrupa turundaki ikinci birinciliğim olmuştu. Benim için çok duygusal bir zaferdi ve turnuvayı kazanan ilk Alman olmak oldukça özeldi. Atmosfer her zaman muhteşem ve çok rahat. Turnuvanın 30. yıldönümünde oynamayı sabırsızlıkla bekliyorum. Almanya’da golfü otuz yıldır desteklediği için BMW’ye teşekkürler” diyen Kaymer, yeni sezonda US PGA Turu’nda golf oynamaya devam edeceğini yakın zamanda duyurmuştu.

Kaymer’in Rekoru Olmadı

Bugüne dek Ryder Cup’ı üç kez kazanmış olan Martin Kaymer, Münih’teki 20. yıldönümü turnuvasını kazanmak için son raunt heyecanının üstesinden gelmiş ve Anders Hansen’e karşı play-off’tan başarıyla ayrılmıştı. Ve en önemli anda genç Alman, Danimarkalı rakibini ilk play-off deliğinde, tutkulu bir kalabalık tarafından sallanan siyah-kırmızı-sarı bir bayrak denizinin önünde yendi. O sırada 23 yaşını sadece 177 gün geçmiş olan Kaymer turnuva tarihinin en genç şampiyonu oldu ve bu rekor bugüne kadar kırılmadı.

Bilet Fiyatlarında Artış Yok

Tüm dünyadan ve Almanya’dan golf hayranları Martin Kaymer’i 30. BMW Uluslararası Açık Golf Turnuvası’nda oynarken izleyebilecek. Turnuva için bu yıl giriş fiyatları değişmedi; çarşambadan cumaya dek 15 yaş ve altı çocuklar turnuvaya ücretsiz girebilecek. Cumartesi ve pazar günleri için günlük biletlerin fiyatı 30 Avro, tüm hafta için sezon bileti ise 45 Avro olacak. Fairway Club için VIP biletleri 225 Avro (perşembe veya cuma) ya da 345 Avro (cumartesi veya pazar) karşılığında satın alınabiliyor.

 

"Bu yazı ilk kez K-Note dergisi Kış 2018 sayısında yayımlanmıştır."

 

Tags: BMW Uluslararası Açık Golf Turnuvası, Golf, Martin Kaymer, Turnuva, Spor, BMW

  • Paylaş:

AYNI KATEGORİDEKİ YAZILAR