K-NEWS

İstediğiniz BMW, İstediğiniz Zaman Sizinle, Nasıl Mı ?

Access by BMW isimli yeni programıyla BMW filosundan dilediğiniz aracı, uygulama üzerinden kiralayabiliyorsunuz. Kötü yanı, şimdilik sadece ABD’de belli bir bölgede olması. 

Hiç hergün farklı otomobil kullanmak istediğiniz oldu mu? Hemen hepimizin olmuştur. Bundan daha iyisi herhalde hergün farklı bir BMW kullanmak olurdu değil mi? Access by BMW isimli yeni aylık üyelik sistemi tam olarak bunu yapıyor ve Alman lüks otomobil devinin önceden seçilmiş filosu içerisinden istediğiniz aracı kullanmakta sizi özgür bırakıyor. Şu anda denenen bu sistemi BMW şimdilik ABD’nin Nashville, TN bölgesindeki BMW bayi ve servisleri veriyor ve ne zaman genişleyeceğine dair bir açıklama henüz olmadı. Ancak sadece duymak bile heyecan verici değil mi ?

Sistem tam olarak size üyeliğinizin dahil olduğu pakette bulunan araçları üyeliğiniz devam ettiği sürece istediğiniz gibi değiştirebilme imkanı veriyor. Hergün derken biz ciddiydik, görünen o ki BMW de öyle. Dolayısıyla değiştirme sayısı diye bir şey söz konusu değil. Siz ne zaman isterseniz o zaman değişiyor. Üstelik aracınızı uygulama üzerinden kişiselleştirmeniz de mümkün. Çocuk koltuğu, geniş bagaj alanı, aracınızın koltuk ayarlarından radyosunun hangi istasyonda olacağına dek… İsteklerinizi tıpkı bir concierge servisi gibi yanıtlayacak olan sistem, aracınızı hazırlayıp istediğiniz yere teslim edecek ve siz yolunuza devam edeceksiniz. Haftasonu hava güzel olacaksa üstü açık bir tane veya ailenizi yazlık evinize götürecekseniz bir SUV veya ciddi bir iş toplantısı için görüşeceğiniz kişiyi alacaksanız bir sedan… Sınırınız yok, dilediğiniz kadar değiştirebileceksiniz.

Access by BMW’nin şimdilik iki farklı üyelik seçeneği var: Legend ve M. Aylık 2 bin dolar ücretli Legend başlangıç seviyesini oluşturuyor ve size 4 Serisi (coupe ve cabrio), 5 Serisi (530e iPerformance PHEV dahil), X5 (X5 xDrive40e iPerformance PHEV dahil) ve BMW M2 coupe gibi araçları kiralayabilme imkanı sunuyor.

Bunun yanında daha üst seviye bir üyelik çeşidi olan M ise aylık 3,700 dolar karşılığında size BMW M4 cabrio, M5 Sedan, M6 cabrio, X5 M ve BMW X6 M SUV’lerini kullanabilme imkanını sunuyor.

Tüm bu araçların sigortaları, bakımları ve yol yardım ücretleri BMW tarafından karşılanıyor ve aylık ücretlere dahil. Başlangıçta da hayıflandığımız üzere şimdilik sadece ABD’nin küçük bir bölgesinde pilot uygulamada olan Access by BMW, gelecekte otomobil sahipliğine dair şimdilik size bir fikir verecektir. Hergün kıyafetinize uygun bir BMW kullanmaya hazır mısınız ?

 

Tags: BMW, Access by BMW, Otomobiller, Otomobillerin Geleceği, Uygulama, Teknoloji

  • Paylaş:

AYNI KATEGORİDEKİ YAZILAR