K-NEWS

Avusturya Alpleri’nde Ajan Oyunu 

Deneyim mi istiyordunuz? Hayatınız boyunca hep James Bond mu olmak istemiştiniz? O zaman işte size deneyimin en heyecanlısı. 

Sam Mendes’in yönettiği James Bond filmi Spectre en başta herkesi hayal kırıklığına uğratmışsa da sonradan diğer ortalama Bond filmleri kadar heyecanlı olduğunu keşfettik. Bu arada filmin vasat bir Bond filmi olduğuna şahsen inansam da, bu görüşümde sübjektif düşünmediğime sizi ikna etmem için buraya bakabilirsiniz. Her ne kadar Daniel Craig’in oynadığı bu 24’üncü James Bond filmi serinin en başarılılarından olmasa da, harika sahneleri olduğunu kimse inkar edemez. Size de 250 milyon doları geçen bir bütçe verseler herhalde siz de bu sahneleri çekebilirdiniz. Çekebilir miydiniz?

Filmin şüphesiz en etkileyici çekim yeri Avusturya’daki Ötztal Alpleri’nde bulunan Gaislachkogl dağı zirvesindeki ice Q isimli restorandı. O güne dek pek fazla insanın adını duymadığı Sölden kayak merkezinde bulunan bu restoran filmde Christopher Waltz tarafından canlandırılan kötü adam Ernst Stavro Blofeld’in kötü emellerini gerçekleştirmek için paravan olarak kullandığı hastane olarak karşımızdaydı. Filmi izlediyseniz hemen gözünüzde canlanacaktır. İşte buraya inşa edilen yeni bir mimari yapı, önümüzdeki Temmuz ayından itibaren James Bond deneyimi sunan bir merkez olarak ziyaret edilebilecek: 007 ELEMENTS.

Bu haberden daha heyecan verici olanı ise Jaguar Land Rover’ın 007 ELEMENTS ile imzaladığı üç yıllık anlaşma ile buranın sponsorlarından olması. Yukarıda bahsettiğim ice Q restoranın hemen yanında yer alan 007 ELEMENTS, beyazperdenin ajan kazanovası James Bond’un 24 filminde de kullanılan araçlarla türlü gizmonun teknik çizimlerinden interaktif videolarına dek hemen her şeyi barındıracak. Elbette ajana 1983 yılından beri eşlik eden Jaguar land Rover araçlarından bazıları da orada olacak. Spectre filminde kullanılan Land Rover Defender ve Range Rover Sport SVR ile Jaguar Land Rover araçlarının son teknolojilerinden örnekler ve Jaguar I-PACE elektrikli performans SUV’sinin 90 kWh lityum iyon pili onlara 007 ELEMENTS’te eşlik edecek.

Jaguar Land Rover, Tina Hudson’ın kullandığı bir Range Rover Classic Cabrio’dan Roger Moore’un dramatik bir kaçış gerçekleştirdiği, 1983 yapımı Octopussy filmiyle başlayan James Bond yolculuğuna Sölden, Avusturya’da devam ediyor. Bu macerayı deneyimlemek isterseniz Gaislachkogl zirvesinde 12 Temmuz’da buluşmak üzere.

 

Yazı: Kemal Can

 

Tags: Jaguar Land Rover, James Bond, Spectre, 007 James Bond, Range Rover Sport SVR, Land Rover Defender, 007 ELEMENTS, Sölden, Avusturya

  • Paylaş:

AYNI KATEGORİDEKİ YAZILAR