JEWELRY

Gizli Bahçe

GİZLİ MESAJLAR, LABİRENTLER, YAPBOZLAR VE BEKLENMEDİK SÜRPRİZLERLE DOLU KOLEKSİYON MÜCEVHER TUTKUNLARINI GİZLİ BİR BAHÇEDE DOLAŞMAYA DAVET EDİYOR.

Gizemi bir imza haline getiren Van Cleef & Arpels yeni koleksiyonunda bu temayı hem tanıdık hem de yaratıcı olan bir keşfe dönüştürüyor. Gizli mesajlar, labirentler, yapbozlara ve beklenmedik sürprizlerle dolu koleksiyon mücevher tasarımında yaratıcılığın sınırlarını zorluyor. 100’ün üzerinde eşsiz parçalardan oluşan“Le Secret” adlı koleksiyonun ilham kaynakları doğa, aşk ve şansın sembolleri…  Van Cleef bu yeni koleksiyonuyla mücevher tutkunlarını gizli bir bahçede dolaşmaya davet ediyor.

 

Gizlilikten İfşaya Teknik Kahramanlık

Markanın atölyelerinde esas olan tek bir inanç var; biten parçanın kendini kanıtlaması için tezgahta harcanan saatlerle birlikte, gurur duyulacak şey çabadan ziyade güzellik olmalı. Teknik kahramanlığının zenginliğiyle, Le Secret koleksiyonu insan eli sayesinde bu sürpriz ve duygu yaratma arzusunu yansıtıyor. Burada işin sırrı cildi okşayan bir işlemede, gizli bir mekanizmada veya farkedilemez bir dönüşümde yatıyor. Gizlilikten ifşaya, her bir parça bu koleksiyonun oyuncu ruhunu yansıtıyor ve bu ruh gizli anlamları açığa çıkararak yüksek mücevhercilik sanatını yeniden yorumluyor.

Métamorphose du Cygne Broş

Alexandre Pouckine’in bir kuğuya dönüşen bir prensesi konu edinen bir şiirinden ilham alan bu broş, dönüşme sahnesini büyüleyici bir şiirsel tiyatro olarak yeniden yorumluyor. Saatin arkası döndürüldüğünde, dönüşüm başlıyor: Genç kadının üst gövdesi kayboluyor ve yerine suyun üstünde süzülen zarif bir kuğu geliyor. İki tablo, sihir gibi birbirinin devamı haline geliyor. Çeşitli detaylar büyüyü daha da uzatıyor. Gül kesimli bir elmas tarafından belirlenen kadın siluetinin inceliği, safirlerin incelikli renk geçişleri ve cömert boyutları broşa göz alıcı bir form kazandırıyor.

 

Biraz Çiçek, Biraz Şiir…

Fleur Bleue Yüzük

Bu yüzük mesajını mekanizmasını fark eden kişiye iletiyor. İlk bakışta, bu parça 5.13 karatlık cushion kesimli Birmanya safiriyle göze çarpıyor. Fakat 15 dakikalık bir dönüşle, üst kısım Oscar Wilde’ın bir sözünü açığa çıkarmak üzere yükseliyor: “Aşksız bir hayat, güneşsiz bir bahçeye benzer.” (Une vie sans amour est comme un jardin sans soleil ). Bu parlak simgeyi yeniden yaratmak için, zümrütlerden oluşan bir mozaik, Paraíba turmalinleri ve çeşitli kesimlerde elmaslar, derin ve koyu mavisi Birmanya safirlerininkine benzeyen ortadaki taşla iletişime geçiyor.

Papillon Secret Saat

Kelebekler  Van Cleef için 1920′lerden beri bir ilham kaynağı. Bu yüksek mücevhercilik sırrı saatte bir saklambaç oyunu teklif ediyor. Kanatlarının aşağı kısmının altında, kelebeklerden bir tanesi parmak uçlarıyla ortaya çıkarılabilen sedefli bir kadran saklıyor. Zaman sanki bir sır gibi, zümrütlerden, siyah spinellerden ve elmaslardan oluşan bir kümenin içinde okunuyor. Tam ortada, 14.57 karatlık olağanüstü bir Kolombiya zümrütü göze çarpıyor. Bu taşın antik malzemesi bakanı taşın kalbine dalmaya davet ederken, zümrüt kesimi de parçanın grafik tarafını öne çıkarıyor. Kelebek kanatlarını anımsatan bir simetri içinde, siyah ve koyu yeşilin tonları, çeşitli kesimlerdeki elmasların ışıltısıyla birleşerek, hayatın bütün güzelliğinin bir canlandırmasını sunuyor.

Tags: Aşk, Doğa, Le Secret, Mücevher, Van Cleef, Van Cleef & Arpels

  • Paylaş:

AYNI KATEGORİDEKİ YAZILAR