ART & DESIGN

Resimdeki Taşıt Aracını Bulun !

Yaratıcıları zarif tasarımlı Raven’a çok özel bir görev yüklemişler: Normalde scooter kullanmayacak insanları da cezbetmek...

Citybirds kendisini çevre dostu ve şık ulaşım çözümleri tasarlamaya adamış bir İtalyan tasarım ofisi. Ve yukarıdaki fotoğrafta, duvarda asılı olarak gördüğünüz şey ise modern bir sanat eseri değil, ön siparişleri henüz topladıkları yeni scooter tasarımları Raven. Yaratıcıları bu modele oldukça önemli bir görev yüklemiş: Normalde sokaklarda scooter ile dolaşmayacak saygın iş insanları ve üst düzey yöneticileri de cezbetmek.

Ana fikir toplumun üst gelir gruplarına hitap etmek olunca, yapılması gereken de belli: Tasarımı daha şık, daha rafine, daha kullanışlı ve pratik olmanın yanı sıra daha akıllı da olmalı. Bu yüzden Raven tek bir ayak hareketiyle katlanabilecek şekilde düşünülmüş. Dengesini, hafifliğini ve lüks görüntüsünü ise karbon fiber malzemesine borçlu. 

Raven’in üzerinde durduğunuz tekerlekli platformunun ortasında turuncu renkli bir oluk bulunuyor. Pedala ayağınızla hafifçe dokunduğunuz zaman alet katlanıyor ve sapı bu oluğa oturuyor. Böylece kullanmadığınız zaman Raven’i kolayca taşıyabiliyor ya da BMW’nizin bagajına atabiliyorsunuz. 

Başarılı girişimci ve yöneticilerin en önemli ortak özelliklerinden biri risk alabilmek ise, bir diğeri de öncülük etmektir. Citybirds, Raven’in hedef kitlesinin her iki özelliği de taşıdığını düşünüyor. 21’inci yüzyılda özellikle varlıklı kesimin daha çevre dostu ve sürdürülebilir çözümlerden yana saf tutacakları artık bir sır değil. Gerçi İstanbul ya da Ankara sokaklarında scooter ile dolaşmak ne kadar pratik tartışılır ama özellikle yazlık yöreler ve sayfiye evleri için şık bir çözüm olduğu kesin.

Raven’i yakından incelemek, ön sipariş bırakmak ya da Citybirds’ün diğer scooter tasarımlarını görmek isterseniz, web sitesi burada.

 

Yazı: Erdir Utku

 

Tags: Citybirds, Scooter, Çevre Dostu, Ulaşım Çözümü, Tasarım

  • Paylaş:

AYNI KATEGORİDEKİ YAZILAR